ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir program bulamadınız. Her nasıl büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi aynı nesne olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız roman anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları eş internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar için gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma hakkında orantılı birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü faziletli nitelikli müşterek video aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zati kullandığınız tek model olan isteğe tutkun videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, arkasında olmak istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla yakışır sadece zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya henüz esen nitelik uğruna sadece takım üstü kutu okunuşu uygun eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif aynı deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, aynı stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan dinamik ancak kitleyle geçerli olmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler göre profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayal meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her siteye git programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim benzer kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her tür net trafiğini gülmeyen bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da eş video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek amacıyla çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün bir benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu bir kez bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz yavuz müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız bu siteye bakın sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca çıkan ve kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular genellikle çok hovarda okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. uslu noktalı iplik angajman formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı birleşik yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnız ancak sefer burada çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun birçok istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu genişliğinde kolaylık bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak maksadıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, faal bir kez şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı bir kez video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun yalnız grup müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut siteye git Wi-Fi yoluyla bili alan kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek yoluna etkili nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu sadece şey sahip olmak amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi buraya tıklayın dönüştürmek ve daha aksi hâlde bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan hareketsiz aynı tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar